Sık Sorulan Sorular

AndroidListe uygulamaların indirilmesinden ücret talep etmemektedir. Ancak bazı Google Play uygulamaları ücretli olabilir. Yanlış anlaşılmaları engellemek için bizim tarafımızdan Google Play'de hangi uygulamaların ücretli, hangilerinse ücretsiz olduğu açıkça belirtilmektedir.

AndroidListe sana cihazına uygun, günlük olarak güncellenen listelerden en son çıkan uygulamaları, oyunları ve içerikleri bulup seçmene yardımcı olur. Ayrıca detaylı açıklamalarla uygulamanın sana uygun olup olmadığına karar vermene yardımcı olur ve farklı indirme yöntemleri hakkında bilgi verir.

Bunu yapmak çok kolay! Sadece Ayarlar > Uygulamalar menüsüne git ve kaldırmak istediğin uygulamayı işaretle. Kaldır seçeneğinin ekranında belirdiğini göreceksin. Onayladığın anda uygulama otomatik olarak kaldırılacaktır.

Bazen, Google Play gerekli şartları yerine getirmediğinden ya da uygulamaya bazı ülkelerden erişilemediğinden kimi uygulamaları engellemektedir. Bu gibi durumlarda uygulamaya sahip olmanın tek yolu APK dosyasını indirmekten geçmektedir.

Çalışanlarımız her gün mümkün olan en fazla sayıda açıklamayı hazırlamak için çalışmaktadır. Ancak hergün yeni uygulamalar piyasaya çıktığı için hepsini hazır hale getirmek neredeyse imkansız. Eğer özellikle bir uygulama hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsan bize yoluyla sorabilirsin. O andan itibaren üzerinde çalışmaya başlayacağız.

APK (Android Application Package) Google Play'de erişilebilir olmayan uygulamaları Android cihazına indirmene olanak veren bir Android dosya türüdür.

Evet, ancak uygulamayı bilgisayarında kullanabilmek için öncelikle Bluestacks gibi bir emülatör indirmelisin. Kullanım kılavuzumuzda daha fazla bilgi bulabilirsin.

Nereden başlayalım?

AndroidListe, Android uygulamaları keşfedebileceğin, indirebileceğin ve Android uygulamaları, oyunları ve içerikleri paylaşabileceğin çevrimiçi bir topluluktur. Eğer hakkımızda daha fazla bilgi edinmek istiyorsan kurumsal sayfamızı ziyaret edebilirsin.

1. Bir uygulama seç.
2. "Ücretsiz İndir" e tıkla.
3.Bir indirme yöntemi seç (e-posta, Google Play ya da QR kodu) ve seçimine uygun düğmeye tıkla.
4. Sitenin seni Google Play'e yönlendirmesini bekle. E-posta ile indiriyorsan hesabına gir ve açıklamaları takip et.
5.Google Play açıldığında İndir'e tıkla, işlem otomatik olarak gerçekleşecektir.

Kategori ve listelerimizden arama yapabilir veya belirli uygulama, oyun ve içerikler için arama kutucuğu kullanabilirsin.

Hesabın

Kesinlikle! Üye olmak çok kolay ve tamamen ücretsiz.

Ana sayfamızda sağ üst köşede yer alan mavi renkteki "Ücretsiz Hesap Aç" düğmesine tıkla. Giriş yöntemini seç (Facebook, Google+ veya E-posta) ve gerekli bölümleri doldur. Artık topluluğumuzun bir üyesisin!

Endişelenmeye gerek yok! Takip eden linke tıkla ve bize e-posta adresini ver, böylece sana yeni bir şifre gönderebiliriz.

AndroidListe hesabına gir ve ekranın sol üst köşesinde bulunan Kişisel Bilgilerim menüsünü aç. Şifremi Değiştir kısmına tıklayarak yeni şifreni yazabilirsin.

Sadece AndroidListe'deki hesabına gir ve Bilgilerimi Güncelle menüsüne tıkla. Kişisel bilgilerinin üstünde yer alan Hesabımı Kapat menüsüne tıkla. Tıkladığın zaman açılacak olan kutucuğa eğer istersen hesabını neden kapattığını yazdığın an işlemin tamamlanacak. Seni özleyeceğiz!

Yardım

Bu durumda öncelikle hafızada uygulamayı indirecek kadar yerin olduğundan emin ol. Bu sorununu çözmezse muhtemelen uygulama cihazınla uyumlu değil.

Bu durumda geliştiricilerle iletişime geçmeni tavsiye ederiz. Geliştiricinin ismini uygulamanın bulunduğu sayfamızda, iletişim bilgilerini ise uygulamanın Google Play sayfasında bulabilirsin.

İki tür çözüm var. APK dosyasını erişilebilirse indirebilir ya da linkteki kılavuzda yazan adımları takip edebilirsin.

Zaman zaman yolladığımız e-postalar, gereksiz ya da reklam kutuna düşmekte. Kontrol et, muhtemelen oradalar! Eğer orada yoksa içeriden kaynaklı bir sorun olabilir. Bu durumda bizimle iletişime geçebilirsin. Aynı zamanda uygulamayı doğrudan Google Play üzerinden indirebilirsin.

Şansın yolunda! AndroidListe'ye tam 17 dilde ulaşabilirsin. Uygulama hakkındaki olumlu ve olumsuz görüşlerin ve "hoşunuza gitti mi" kısmının altında açıklamaların farklı dillerdeki halini bulacağın bir link olacak.Tıkladığında, uygulama açıklamasına farklı dillerde ulaşacağın bir pop-up pencereyle karşılaşacaksın. Bir diğer yöntemse anasayfanın sonuna kadar inip tüm dillerdeki linklerden dilediğini seçmek.

Soru sormak istediğin uygulama sayfasının sonuna kadar in. Yorum ve düşünceler kısmı sana yorumda bulunma ya da bize bir soru sorma fırsatı sunacak. Soru kısmını seçtiğinde uzmanlarımızdan biri kısa süre içinde sorunu yanıtlayacaktır. Ayrıca ilgili adresi de kullanabilirsin.

Kısaca söylemek gerekirse rootlamak, cihazına tam olarak erişmeni sağlayan ve seni bir "süper kullanıcı"ya dönüştürüp sistemini kısıtlama olmaksızın değiştirmene ve farklılaştırmana olanak sağlayan bir işlemdir. Ancak dikkat etmelisin, çünkü bu kolay bir işlem değil. Cihazına root atmak için daha fazla bilgi edinmek istiyorsan lütfen takip eden kılavuzumuza bir göz at.

Takip eden bağlantıda açıklandığı üzere bunu yapmak için takip etmen gereken çeşitli aşamalar bulunmakta.

Üzgünüz ancak AndroidListe üzerindeki tüm uygulamalar sadece Android cihazlarla kullanılabilmektedir. Bahsi geçen cihazların kendi işletim sistemleri bulunmakta ve uygulama indireceğiniz ayrı marketleri bulunmaktadır.

Geliştiriciler için

Uygulamanı AndroidListe'de yayınlamaktan mutluluk duyarız. Bizimle e-posta yoluyla webmaster@mail.androidliste.com üzerinden ya da iletişim formunu doldurarak bağlantıya geçebilirsin.

17 dilde faaliyet gösterdiğimizden, uygulamanı yayınlamak için, küçük çaplı ya da geniş çaplı bir geliştirici olmana göre çok yönlü imkanlar sunuyoruz. Daha fazla bilgi için bizimle bağlantıya geç.

Günde yüzlerce uygulamayı filtrelemekteyiz ve bunların hepsi web sayfamızda yer almıyor. Eğer uygulaman webde değilse bizimle bağlantıya geç ve sorunu çözelim.

Anlık Bildirimler

Bu, sen belirli bir web sayfasına bile bağlı değilken, iletiler almanı sağlayan isteğe bağlı bir özelliktir. Eğer AndroidListe'de sunduğumuz içerikle ilgilenirsen, seni yayınladığımız zaman yeni uygulamalar, oyunlar, içerikler, haberler vb. hakkında bilgilendirebiliriz.

Bildirim gönderiyoruz çünkü kullanıcılarımıza önerebileceğimiz bir çok ilginç içeriğin olduğuna inanıyoruz. Bu topluluğumuzu Android haberleri ile ilgili bilgilendirebileceğimiz oldukça kullanışlı bir yol.

İki çeşit anlık bildirim gönderiyoruz: haberlerle ya da Android uygulamalarıyla ilgili olanlar.

En iyi uygulamalara dair yazıları, kılavuzları ve listeleri içeren haberlerle ilgili bildirimler.

Seni en popüler uygulamalar, oyunlar ve içerikler hakkında güncel tutacak Android uygulamalara dair bildirimler.

Google Chrome: Arama çubuğunda URL'nin yanında bir kilit işareti bulacaksın. Kilide tıkla ve Bildirimler yazan yerde "Bu siteden gelen bildirimleri her zaman engelle" yazısını seç.

Mozilla Firefox: Firefox menüsünebueno, mejor dejemos giderek Seçenekler;/strong> kısmını işaretlemelisin. Ardından İçerik kısmını seçerek Bildirimler;/strong> yazan kısmı İşaretleyip AndroidListe Sitesini Çıkar kısmını tıklamalısın.

Bildirim almayı iptal etmenin bir başka yolu ise Sık Sorulan Sorular kısmında Hesabın bölümündeki adımları takip ederek AndroidListe'deki hesabını silmen.

Daha fazla bilgi almak için lütfen Google destek sayfasını ziyaret et.

APK

AndroidListe'de sadece %100 güvenli ve virüssüz APK dosyalarını sunmaktayız. Eğer APK dosyalarını güvenli olmayan kaynaklardan indirirsen bu cihazın için tehlikeli olabilir. Bu nedenle sadece AndroidListe gibi güvenli sayfaları kullandığından emin ol.

Bazı uygulama, oyun ya da içerikler, üzerinde "APK dosyasını indir" yazan bir başka menü ile gösterilecektir. Dosyayı indirmek için yapman gereken sadece menüye tıklamak ve birkaç saniye beklemek. İndirdikten sonra uygulama, yüklemek için senden gerekli izinleri soracaktır. "Kabul et" tuşuna tıkla ve yüklenmenin bitmesini bekle. Daha fazla bilgi için rehbere tıklayabilirsin.

Sí. No tendrás ningún problema para actualizar la app, juego o tema desde Google Play, aunque antes hayas instalado el archivo APK desde AndroidLista.

Google Chrome: Arama çubuğunda URL'nin yanında bir kilit işareti bulacaksın. Kilide tıkla ve Bildirimler yazan yerde "Bu siteden gelen bildirimleri her zaman engelle" yazısını seç.

Mozilla Firefox: Firefox menüsünebueno, mejor dejemos giderek Seçenekler;/strong> kısmını işaretlemelisin. Ardından İçerik kısmını seçerek Bildirimler;/strong> yazan kısmı İşaretleyip AndroidListe Sitesini Çıkar kısmını tıklamalısın.

Bildirim almayı iptal etmenin bir başka yolu ise Sık Sorulan Sorular kısmında Hesabın bölümündeki adımları takip ederek AndroidListe'deki hesabını silmen.

Daha fazla bilgi almak için lütfen Google destek sayfasını ziyaret et.